OšetřeníZubů.cz

Zasloužíte si dokonalou zubní péči

Léčkba zubů ozónem (Heal Ozone)

Ozón je jedním z nejsilnějších přírodních oxidačních činidel. Ničí bakterie, viry a plísně. Dokáže zneutralizovat nebezpečné kyseliny v ústech a umožňuje zpětnou remineralizaci zubní skloviny. Nedokáže však vyléčit poškozený zubní nerv a neumožní dorůstání např. ulomeného zubu.

Bezbolestné ošetření počínajícího kazu

Ozónem lze bezbolestně ošetřit počínající zubní kaz, při ošetření hlubokého zubního kazu zvyšuje pravděpodobnost přežití zubní dřeně a tím snižuje riziko odumření zubu. Protože zničí bakterie, působí zároveň preventivně proti vzniku zubního kazu.

Léčba oparů, koutků a citlivých zubů

Je možné jej použít také k léčbě oparů, koutků, aftů a citlivých zubů. Ozón urychluje jejich hojení a snižuje jejich bolestivost. Používá se také k endodontickému ošetření, dezinfikuje a vysouší kořenové kanálky a zvyšuje tak účinnost léčby.

Ošetření se provádí pomocí silikonových manžet, které se přikládají na postižené zuby. Manžeta utěsní zub a vytvoří vakuum. Do zubu je vháněn ozón, nechá se působit několik desítek vteřin a pak je zpětně odsáván a rozkládán na kyslík.

Přibližně třetinu zubních kazů lze odhalit pouhým okem, další třetinu s pomocí rentgenu, k odhalení zbývajících zubních kazů lze použít speciální scanner, který pracuje na základě laserové fluorescence.

Vhodné pro zuby mléčné i stálé

Léčbu ozónem lze použít jak na zuby stálé, tak na zuby mléčné. Jedná se sice o ošetření nákladnější, ale je tou nejlepší metodou, která je v dnešní době k dispozici. Účinky ozónu však nejsou nevratné. Stále platí, že zdravý zub je čistý zub, a proto je dodržování správné zubní hygieny nezbytné.

Stránky jsou pouze informačního charakteru. Neslouží jako návod k léčení, své zdravotní problémy konzultujte se svým lékařem.