OšetřeníZubů.cz

Zasloužíte si dokonalou zubní péči

Léčení zubů

Lékařský zákrok na křesle

Léčení v případě potíží

V případě libovolných zubních potíží je většinou potřeba vyhledat odborného lékaře a zajistit co nejrychlejší pomoc. Oddalováním si přidáte jen další problémy a potíže. Celý zákrok můžete zkomplikovat a zvýšit tak i jeho bolestivost.

Kosmetické zákroky

Převážně kosmetickou záležitostí je zákrok bělení zubů. Dalším stupněm v náročnosti léčení může být léčba ozónem. Slouží k zastavení počátečního zubního kazu, neutralizaci nebezpečných kyselin v ústech nebo remineralizaci zubní skloviny.

Rovnátka na křivé zuby

Problematickým pokřivením zubů se zabývá speciální lékařský obor – ortodoncie. Specialistu navštěvujete až po doporučení od zubaře, ten po podrobném průzkumu aktuálního stavu volí vhodnou léčbu nerovností fixními nebo vyjímatelnými rovnátky.

Nasazení laseru

Občas se při některém ze zákroků může hodit nasazení zubního laseru. Nebojte se jeho nasazení, protože může ulehčit hojení nebo zákrok jak už z pohledu rychlosti nebo bolestivosti.

Endodoncie zachrání odumírající zuby

V případě, že hrozí ztráta odumírajícího zubu, tak je potřeba provést endodontické ošetření. Bude odstraněna poškozená, infikovaná nebo odumřelá část zubu a zbytek bude doléčen.

Poslední záchranou je umělý chrup

Pokud nebude možné zuby zachránit, přichází poslední možnost zachování stravovacích návyků a tou je zubní náhrada nebo snímatelná zubní náhrada.

Stránky jsou pouze informačního charakteru. Neslouží jako návod k léčení, své zdravotní problémy konzultujte se svým lékařem.